Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa laserem diodowym (nie mylić z IPL) jest to metoda trwałego usuwania owłosienia przy użyciu lasera. Światło lasera, które jest pochłaniane przez melaninę (barwnik włosa) w mieszku włosowym, zamieniane jest na ciepło niszczące macierz włosa → część odpowiedzialną za jego wzrost. Efekt końcowy to trwała utrata oraz destrukcja mieszka. Zjawisko to nosi nazwę selektywnej fototermolizy i  jest ono najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostała część naszych włosów znajdująca się w poszczególnych fazach wzrostu takich jak – katagen (faza zaniku), i telogen (spoczynku) są ”nieme” na działanie lasera. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku).  Włosy bardzo czarne, a więc zawierające dużo melaniny najlepiej poddają się na działanie lasera.

Porównanie metod usuwania owłosienia:

Maszynka jednorazowa (raz dziennie przez 20 lat) Wosk IPL/Domowe urządzenia do depilacji laserowej (IPL) Laser diodowy
Czas 36 godzin (3 min dziennie przez 2 lata) 17 godzin (30 min raz na 3 tygodnie przez 2 lata) 4 godziny (8 sesji po 0,5 godz) 4 godziny (8 sesji po 0,5 godz)
Ból bezbolesne bardzo bolesne bolesne umiarkowanie bolesne
Koszt Żyletka, pianka, żel po zabiegu = 20 PLN raz na miesiąc, czyli 4800 PLN przez 20 lat 200 PLN na 2 lata = 4000 PLN + kosmetyki 100 PLN raz na 3 tygodnie/ Wersja domowa – jednorazowy koszt około 2000 zł 4000
Trwałość nietrwałe nietrwałe nietrwałe trwałe*

*Po serii zabiegów pozostaje trwały efekt. W przypadku niektórych osób lub zaburzeń hormonalnych związanych z chorobami lub ciążą mogą wyrosnąć nowe włosy.

R

Tylko depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie

Prawda. Depilacja laserowa, to jedyna metoda, która może usunąć owłosienie bezpowrotnie. Najszybciej pozbędziemy się włosów ciemnych, które zawierają  dużo barwnika – melaniny. Przenikająca do skóry wiązka energii jest pochłaniana przez komórki barwnikowe i zamienia się na ciepło, co uszkadza macierz włosa, czyli część mieszka, gdzie następuje regeneracja. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta.

Q

Podczas lata nie można wykonywać zabiegów depilacji laserowej.

Mit. Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane przez cały rok pod warunkiem, że przestrzegamy odpowiednich zaleceń po zabiegowych. Wiązka lasera emituje promieniowanie, które utrzymuje się w skórze przez około 2 tygodnie. Najważniejsze, aby w tym czasie nie narażać partii ciała, które były poddane zabiegowi, na dodatkowe promieniowanie, np. słoneczne – może to grozić poparzeniami, obrzękami lub przebarwieniami. W okresie letnim zaleca się zabiegi na takie partie ciała jak: bikini, uda czy pachy, ponieważ można je bezpiecznie chronić przed słońcem poprzez zakrycie odzieżą. Najlepszą ochroną w cieplejsze dni jest stosowanie filtrów z wysokim filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po wykonaniu zabiegów laserowego usuwania owłosienia.

Q

Niektóre lasery usuwają nawet bardzo jasne włosy

Mit. Dotąd nie został wynaleziony  laser, który skutecznie usunąłby włosy blond,  rude czy siwe. Istnieją lasery, które usuwają takie włosy, ale ich skuteczność jest niewielka.

Q

Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu

Mit. Zwykle należy wykonać cykl 6 – 8 zabiegów w odstępach około 7 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach wszystkie (lub prawie wszystkie) wypadają. Po około 4 tygodniach pojawiają się nowe włosy i należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji  będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich całkowitego zaniku.

R

Liczba zabiegów do wykonania to kwestia indywidualna

Prawda. Liczba zagiegów zależy od struktury włosa – jego grubości i koloru. Ponadto na twarzy kobiety w przyszłości mogą się pojawić nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów, zaś laser usuwa owłosienie, które aktualnie występuje w fazie wzrostu.

Q

Skóra po zabiegu depilacji laserowej jest bardzo podrażniona

Mit. Skóra po zabiegu może być lekko podrażniona zaczerwieniona, jednak po upływie kilkunastu godzin objawy te powinny ustąpić.

R

Depilacja laserem Light Sheer DUET jest zupełnie bezpieczna

Prawda. Zabieg w naszym warszawskim gabinecie wykonywany jest przez doświadczonych, przeszkolonych specjalistów, natomiast  laser Ligh Sheer DUET to najwyższej klasy, renomowane na całym świecie urządzenie posiadające certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Świadczymy usługi najwyższej jakości, stosując się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur.

Q

Czy depilacja IPL jest tak samo skuteczna jak laser diodowy?

Mit. IPL nie jest laserem. Różnica polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Fale lasera mają tę samą długość fali i działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. W przypadku zastosowania IPL pacjent poddawany jest naświetlaniu różnej długości fali, co powoduje rozgrzanie okolicznych tkanek – IPL nie działa wybiórczo na włos. Dodatkowo osoby korzystające z naświetleń IPL mogą mieć uszkodzone, zdeformowane cebulki włosów, przez co obniża się skuteczność depilacji laserowej.

Q

Depilacja laserowa w Gabinecie jest tak samo skuteczna jak domowe urządzenia do depilacji laserowej.

Mit. Obecnie na rynku można znaleźć urządzenia do domowej depilacji laserowej, które nie wykazują takiej skuteczności jak lasery stosowane w Gabinecie. Wiązka lasera medycznego posiada jedną długość fali, która działa wybiórczo na włos i niszczy jej wewnętrzne struktury (brodawkę i macierz). Urządzenia w wersji domowej nie są laserami medycznymi – są to sprzęty, które posiadają rozproszoną wiązkę światła, która działa niszcząco na płytkie struktury włosa oraz na skórę –  daje to efekt zmniejszonej skuteczności.

Laser Lightsheer Duet

Głównym celem laserowego urządzenia do usuwania włosów jest usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą ekspozycji na impulsy światła laserowego, które niszczą mieszki włosowe. Laserowe usuwania włosów polega na procesie, w którym określona długość fali światła jest kierowana w kierunku skóry i włosów. Światło jest absorbowane przez barwnik, który uszkadza pęcherzyki, co opóźnia późniejszy rozwój. Laser wyszukuje melaninę, a więc im ciemniejsze włosy tym lepszy efekt .

Nasz salon depilacji epiLOVE.pl  pracuje na LightSheer DUET. Laser ten wykorzystuje technologię próżniową dzięki czemu zabieg jest bezbolesny.  To rewolucyjny rozwój trwałego usuwania włosów . Skuteczności leczenia laserowego i komfort klienta są to główne zalety LightSheer DUET.

Jak to działa? Mechanizm podciśnienie zasysa skórę do rękojeści. Skóra jest rozciągnięta i komórki pigmentowe są rozłożone. Mieszki włosowe pozostają bliżej źródła energii. W związku z tym potrzebna jest mniejsza ilość energii, aby zniszczyć mieszek włosowy, co zmniejsza naprężenia na skórze.

LightSheer DUET wysyła promień wysoko skoncentrowanego światła. Światło emitowane przez urządzenie jest dobrze absorbowany przez pigment znajdujący się w mieszkach włosowych. Zabieg przeprowadzany jest miejscowo, co pozwala na dokładne wyeliminowanie włosów w danym miejscu, nie oddziałując na pozostałe komórki skóry. Niszcząc cebulkę włosa i znacznie utrudnia jego zdolność do ponownego wzrostu.  Dzięki dużej wielkości głowicy, leczenie następuje znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań alternatywnych depilacji laserowej. Bezpieczna długość fali dla człowieka mieści się między 700 – 1000nm. Laser emituje fale o długości 800nm i w rezultacie przenika do 2 mm w głąb skóry, czyli działa powierzchownie.

Główne zalety tego lasera:
– Znacznie mniejszy wpływ na skórę
– Szybkie i skuteczne
– Bezbolesne i wygodne
– Nie ma potrzeby stosowania żelu
– Nie ma potrzeby chłodzenia
– Zatwierdzony przez US Food and Drug Administration (FDA)